Anđela Violić nastavlja s uspjesima na europskoj sceni

0

Proteklog vikenda u Sarajevu je održan Europski seniorski kup na kojemu je sa svojim nacionalnim selekcijama nastupilo 27 europskih zemalja.

Uspješna je opet bila Anđela Violić  osvojivši broncu (-70) te iako juniorka, po prvi puta se popela na postolje u seniorskoj  konkurenciji.

Anđela je ovim rezultatom potvrdila visoku izvedbu u 2018. jer je dosad osvojila zlato na juniorskom i srebro na seniorskom Prvenstvu Hrvatske te broncu na Europskom kupu za juniorke.

U finalnom bloku se borila i Petrunjela Pavić (-78) koja je ovom prilikom poražena u borbi za medalju te osvaja 5.mjesto.

Bruna Bilić (-52) je bila 7. osvojivši svoje prve bodove na Europskoj seniorskoj rang ljestvici.
U Sarajevu je bila i  Klara Mitrović, kojoj je ovaj turnir bio priprema za suđenje na Svjetskom kupu u Madridu.

Osim u Sarajevu, Judo klub Dubrovnik 1966 je imao svog predstavnika i u Rumunjskoj. Na Europskom kadetskom kupu u Cluju se borio Marko Vareškić (-81). Marko je nakon slobodnog 1.kola, pobjedio 8. nositelja turnira, predstavnika  Nizozemske  dok je  poražen u 3.kolu od reprezentativca Bugarske.