BRAVO, CURE Druga pobjeda rukometašica!

0

Rukometašice Dubrovnika stigle su do druge pobjede ove sezone. Ekipa Ante Dropulića večeras je u Gospinom polju, u sklopu četvrtog kola 2. HRL – jug, svladala Ženski rukometni akademski klub Split rezultatom 22:15 (11:10).

U prvom poluvremenu Dubrovkinje su stalno držale inicijativu i rezultat u svoju korist. Treba istaknuti da se vratarka Jelena Pandža istaknula sa dva od četiri obranjena sedmerca na temelju kojih je njena ekipa zadržala vodstvo. Splićanke su imale priliku doći do rezultatskog egala, međutim Dubrovnik je nakon 8:7 i neiskorištenog sedmerca Splita, otišao na +3 (10:7). Točno 15 sekundi do odlaska na odmor Split je imao šansu doći do egala, međutim Pandža je odličnom obranom otklonila opasnost nakon čega je Dubrovnik na odmor otišao s jednim pogotkom prednosti (11:10).

Dubrovačke rukometašice su u nastavku održavale jedan, dva pogotka razlike, a Splićanke su se na toj razlici držale sve do 47. minute kada više nisu mogle pratiti tempo raspoloženih Dubrovkinja ali i vrlo dobre vratarke Jelene Pandže!

Ekipa Ante Dropulića je u 50. minuti imala nedostižnih +5 (18:13), a nakon 60 minuta: ŽRK Dubrovnik – ŽARK Split 22:15!

ŽRK Dubrovnik predstavljale su Jelena Pandža, Marija Previšić, Ana Vrbica, Karla Prkačin, Dolores Kurtela, Laura Majer, Anamarija Papić, Matea Šišić, Željka Dugalić, Kristina Radulović, Anđela Prkačin, Ivana Vatović, Katarina Menalo, Ana Bačić, Nikoelta Dabelić i Valentina Orašinović.

U sljedećem kolu Dubrovnik igra derbi u Vranjicu kod ŽRK Petason – Vranjic, lidera 2. HRL – jug. Vranjic nakon četiri odigrane utakmice ima maksimalan učinak (4-0), a Dubrovkinje dvije pobjede i poraz (u prvom su kolu bile slobodne).