BTRAVEL WABA LIGA Ragusa poražena na startu, Slovenke su bile prejake

0
ŽKK Ragusa

Košarkašice Cinkarne Celje bile su prejake za košarkašice dubrovačke Raguse na startu BTravel WABA lige. Osvajačice državnog naslova i Kupa Slovenije te prošlogodišnje osvajačice BTravel WABA lige slavile su u prvom kolu skupine B rezultatom 99:41 (32:7, 26:15, 15:6, 26:13).

Ragusa nije dobro otvorila utakmicu. Celje je povelo 5:0, potom Zovko i Kalajdžić pogađaju za -1 (5:4), no nakon toga domaća ekipa radi veliku seriju 10-0 i odlazi na 15:4. Uslijedila je potom trica Josipe Zovko (15:7/3.32 do kraja četvrtine), međutim to je bilo sve za Ragusu u prvoj četvrtini. Cinkarna Celje u posljednje tri i pol minute postiže čak 17 koševa za konačnih 32:7.

Ni u drugoj četvrtini nije bilo dobro. Marija Pocrnjić pogodila je tricu -23(33:10), potom Josipa Zovko za dva (36:12), a nakon toga novi ‘blackout’ Dubrovkinja. Cinkarna Celje radi seriju 11-0 i odlazi na velikih 35 koševa razlike (47:12) dok poluvrijeme zaključuje s +38(58:22).

Sredinom treće dionice Slovenke stižu do 40 koševa prednosti (64:24), a četvrtinu zaključuju s prednosti 73:28. U posljednjoj četvrtini 26:13, a što je u konačnici 99:41 za aktualne prvakinje.

Ragusa je u Celju igrala bez Ine Marin, jedne od svojih glavnih uzdanica, a trener Zdravko Kitin protiv favoriziranih Slovenkinja dao je minutažu svim curama.

Dubrovačku ekipu su tako u Celju predstavljale Katarina Matijević, Romana Stojanović, Petra Stanković, Ana Tomičić, Marija Pocrnjić, Katarina Zarač, Marta Erslan, Josipa Zovko, Karla Kalajdžić i Ana Haklička.

Priliku za prvu pobjedu u BTravel WABA ligi imati će u srijedu, 11. listopada kada u Dubrovnik stiže ekipa Partizana 1923. Uz Ragusu, Cinkarnu Celje i Partizan 1923. (Srbija) u skupini ‘B’ BTravel WABA lige još nastupaju Montana 2003. (Bugarska) i Kraljevo (Srbija). Nakon što se odigra deset kola u skupini, dvije najbolje ekipe osigurati će plasman u daljnje natjecanje.

Ragusu će se u međuvremenu okrenuti obvezama u domaćem prvenstvu. Već u subotu, 07. listopada od 16 sati u drugom kolu A-1 lige u Gospino polje stiže ekipa Plamen Požege.

S obzirom na ovogodišnja pojačanja (Ana Tomičić, Karla Kalajdžić, Katarina Matijević i Josipa Zovko) nema sumnje da ćenaše košarkašice biti u ‘mrtvoj utrci’ za naslov prvaka ili  Kup Hrvatske ‘Ružica Meglaj Rimac’.