CAPUT DVA ZA VELIKU POBJEDU GOŠK Dubrovnik 1919. u sudačkoj nadoknadi svladao RNK Split

0
Ivo Caput (arhiva)

NK GOŠK Dubrovnik 1919. je nakon tri uzastopna poraza stigao do ‘zlata’ vrijedne pobjede. Dubrovčani su u 22. kolu dočekali RNK Split na Lapadu, jednog od favorita za prvo mjesto 3. HNL-jug.

Splićani su bili izraziti favoriti, međutim dubrovačkim nogometašima je ovo bila utakmica u kojoj su morali igrati na sve ili ništa. Srećom za cjelokupni igrački kadar i stručni stožer te onih 150 promrzlih ali vjernih navijača, GOŠK Dubrovnik 1919. je svladao RNK Split rezultatom 2:1.

Dubrovčani su do vodstva stigli u 24. minuti kada je Ivo Caput pogodio pored Bendera. Za goste je poentirao Pjero Antunović  u 89. minuti utakmice za 1:1, a kad su svi mislili da će svaka momčad osvojiti po bod, glavni sudac utakmice Ante Žilić, pokazao je na bijelu točku – jedanaesterac za domaćina!

Precizan s jedanaest metara bio je Ivo Caput u 91. minuti za 2:1 i ujedno veliko slavlje svoje momčadi!

S ovom pobjedom dubrovački nogometaši pobjegli su s posljednje pozicije. Sada fenjer drže Imotski i Junak koji imaju 21 bod, GOŠK Dubrovnik stigao je na 22 koliko ima i Val..

GOŠK Dubrovnik 1919. je pod vodstvom trenera Josipa Papića igrao u sastavu Kristić, Čeko, Žile, Torbarina, Ivanišević, Veraja (Matić), Nikolić, Glavinić, Skaramuca, Caput, Lipotić.