DALMATINSKA LIGA Dubrovčani i dalje najuspješniji

0
Image Map

U nedjelju 18. prosinca 2016. u dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku u Zadru održano je IV. završno kolo Dalmatinske lige 2016. u badmintonu.

Ukupno je sudjelovalo 77 natjecatelja iz Zadra, Splita, Makarske i Dubrovnika.
Dubrovčani su prema očekivanjima bili najbolji sa 21 osvojenom medaljom (10 u pojedinačnim i 11 u parskim konkurencijama).

Igračice i igrači Badmintonskog kluba Aedium pod vodstvom trenera Vlaha Čerjana su ostvarili sljedeće rezultate:

Image Map

Davor Makivić (4.mj.), Patrik Karamatić (5.mj.), Niko Šumić (6.mj.), Patrik Konjuh (7.mj.) – pojedinačno do 11 g. (poletarci),
Lana Korać (1.mj.), Lučia Galjer (2.mj.), Petra Šilje (5.mj.), Allani Lunjić (6.mj), Margarita Đurić (8.mj.) – pojedinačno do 11 g. (poletarke),
Marko Janičić (1.mj.), Maroje Muladin (6.mj.) – pojedinačno do 13 g. (mlađi kadeti),
Nika Masle (1.mj.), Anamarija Thon (2.mj.), Dana Pavlović (4.mj.), Petra Bevanda (5.mj.) – pojedinačno do 13 g. (mlađe kadetkinje),
Barbara Janičić (1.mj.), Maja Makivić (4.mj.), Mara Radičević (7.mj.) – pojedinačno do 15 g. (kadetkinje),
Luka Zlošilo (1.mj.) – pojedinačno do 17 g. (mlađi juniori),
Nikolina Kabiček (1.mj.), Maris Guca (2.mj.), Gea Korać (3.mj.), Antonia Zorić (4.mj.), Anđela Curić (5.mj.) – pojedinačno do 17 g. (mlađe juniorke),

Patrik Konjuh i Niko Šumić (2.mj.), Davor Makivić i Patrik Karamatić (4.mj.) – muški parovi do 11 g. (poletarci),
Lana Korać i Lučia Galjer (1.mj.), Petra Šilje i Allani Lunjić (3.mj.) – ženski parovi do 11 g. (poletarke),
Marko Janičić i Maroje Musladin (2.mj.) – muški parovi do 13 g. (mlađi kadeti),
Anamarija Thon i Dana Pavlović (1.mj.), Nika Masle i Margarita Đurić (2.mj.), Petra Bevanda (3.mj.) – ženski parovi do 13 g. (mlađe kadetkinje),
Barbara Janičić i Maja Makivić (1.mj.) – ženski parovi do 15 g. (kadetkinje),
Nikolina Kabiček i Maris Guca (1.mj.), Gea Korać i Mara Radičević (2.mj.), Antonia Zorić i Anđela Curić (3.mj.) – ženski parovi do 17 g. (mlađe juniorke).

Proglašeni su i pobjednici u pojedinačnim konkurencijama Dalmatinske lige 2016., a to su:

Poletarci – Filip Andrijašević (Makarska)
Poletarke – Lana Korać (Dubrovnik)
Mlađi kadeti – Marko Janičić (Dubrovnik)
Mlađe kadetkinje – Ela Zoko (Split)
Kadeti – Duje Peričić (Zadar)
Kadetkinje – Barbara Janičić (Dubrovnik)
Mlađi juniori – Lukša Zlošilo (Dubrovnik)
Mlađe juniorke – Nikolina Kabiček (Dubrovnik)

Odgovori