DRAMA SA SRETNIM ZAVRŠETKOM Kristijan Janđel sa 17 obrana ostavio Dubrovnik i dalje u igri za prvim mjestom!

0
RKHM Dubrovnik | FOTO Davor Lopin

Rukometni klub hrvatske mladeži Dubrovnik nikako ne može do pozitivnog ishoda, a da se tijekom cijele utakmice ne odvije prava drama. Ipak, kako su mnogi i navikli, svaka drama završi sa sretnim završetkom po dubrovačke rukometaše.

U okviru 17. kola RKHM Dubrovnik upisao je desetu uzastopnu utakmicu bez poraza i ujedno desetu prvenstvenu pobjedu. Oko 150 najvjernijih navijača bodrilo je dubrovačke rukometaše koji su na kraju savladali Buzet 25:23 (14:13).

U prvih pola sata igre sve na stranu rukometaša Buzeta osim rezultata s kojim se otišlo na odmor – 14:13 za Dubrovnik. Gosti su tijekom prvog poluvremena bili daleko bolji protivnik, a tu konstataciju potvrđuje i podatak da su se dubrovački rukometaši tijekom cijelog poluvremena vraćali u utakmicu.

Buzećani su imali 1:3, 3:5, 10:13.., a Dubrovnik je tek na kraju, mini serijom 4-0, stigao do druge prednosti u prvih 30 minuta (jedinu prednost Dubrovčani su imali pri rezultatu 6:5) zahvaljujući pogotku mladog Bevande i to s igračem manje..

U prvih 5 minuta nastavka gosti rade seriju 3-0 te odlaze na novih +2(14:16). Ipak, početkom 40. minute Dubrovnik je u prednosti kada Brnin pogađa za 18:17. Isti je igrač u 46. minuti po prvi put svoju momčad odveo na dva pogotka razlike (20:18). Veliki doprinos u tim trenucima dao je i vratar Kristijan Janđel s nizom izvrsnih intervencija..

U 58. minuti, a nakon što je Dubrovnik imao 24:21, eto Buzeta na samo pogodak zaostatka! Dubrovnik je potom krenuo s centra, a Putica u vrlo teškoj situaciji nije bio precizan.. Gosti odlaze u jedan od posljednjih napada za rezultatski egal.. Svega 25 sekundi prije kraja Arijan Bašić pokušava silovitim udarcem iznenaditi vratara Dubrovnika, međutim Kristijan Janđel upisao je svoju 17 obranu s kojom je ujedno jedan od glavnih junaka večerašnje pobjede!

ateca_728x90

Za veliku radost Dubrovnika za konačnih 25:23 pogodio je Luka Bevanda odličnom lob varkom s linije sedam metara!

RKHM Dubrovnik je do desete prvenstvene pobjede stigao u sastavu Damir Viteškić, Leo Brnin (3), Anes Avdić (1), Teo Putica, Luka Prnjat, Nikša Bušlje, Luka Bevanda (7), Maro Dabelić (1), Zvonimir Srna (7), Kristijan Janđel (17 obrana), Admir Čustović, Kajo Cikatić, Toni Barišić, Tomislav Radić (3), Mateo Crnčević i Ivan DobriĆ (3).

Protiv Buzeta trener Ante Lagator nije mogao računati na ozljeđenog Hrvoja Lončaricu koji je u prošlom kolu, kada je Dubrovnik nadigrao Kaštela 32-26, istegnuo ligamente koljena.

Dubrovnik je s ovom pobjedom i dalje ostao u igri za prvim mjesto 1. Hrvatske rukometne lige – jug. U idućem kolu RKHM Dubrovnik odlazi u goste RK Metković 1963.