Dubrovnik srušio Metković koji je prokockao čak 9 pogodaka razlike!

0
Slavlje rukometašica Dubrovnika | FOTO Davor Lopin

Rukometašice Dubrovnika stigle su do svoje pete ovosezonske pobjede u 2. HRL – jug. U sklopu 16. kola igračice trenera Ante Dropuljića slavile su nad rukometašicama Metkovića rezultatom 21:20 (9:16).

Metković je bolje otvorio susret te je u vrlo kratkom roku imao 0:3, 1:6 i 5:14, a na odmor je otišao s prednosti od sedam pogodaka razlike (16:9).

Gotovo pa nevjerojatno zvuči podatak da su Metkovke u drugom poluvremenu postigle samo četiri(!) pogotka naspram domaćina koji je postigao 13. Dubrovkinje su do prve prednosti u susretu stigle pri rezultatu 18:17, a nakon toga se igralo gol za gol sve do posljednje minute kada je domaća ekipa otišla na +2 (21:19)..

U prvom dijelu smo imali puno tehničkih pogrešaka, jednostavno ništa nije išlo kako je trebalo. S obzirom da je Metković na poluvremenu imao 16:9 ostao sam relativno miran jer sam znao da se moja ekipa može vratiti u utakmicu, rekao je trener Dubrovnika te još dodao:

– U nastavku je to bilo puno, puno bolje izdanje mojih igračica, rekao bih čak da je na parket izašla totalno druga ekipa. Obrana je bila fenomenalna, njihovi svi napadi su bili pasivni. Moram priznati da je s ovom pobjedom ekipa potvrdila da ima karatker jer su se vratili iz gotovo pa nemogućeg, zaključio je Ante Dropuljić, trener rukometašica Dubrovnika.

Pod vodstvom Ante Dropuljića ŽRK Dubrovnik igrao je u sastavu Pandža, Gabrieri, Šišić, Vrbica, Kurtela, Prkačin K., Prkačin A., Papić, Dabelić, Radulović, Majer, Vatović, Menalo, Previšić , Bačić i Orašinović.

U idućem kolu Dubrovkinje gostuju kod ŽRK Hoteli Makarska (08./09. travnja).