FOTO / ALE ALE, DUBROVNIK, DUBROVNIK Peta uzastopna pobjeda za peto mjesto!

0
RKHM Dubrovnik - RK Mladi Rudar

Bila je to nova rukometna drama u kojoj su, nakon velike i neizvjesne borbe, na kraju ipak slavili rukometaši Dubrovnika. U Gospinom polju dubrovački rukometaši slavili su 26:25 (14:13) protiv Mladog Rudara te tako pobjedom zaključili debitantsku sezonu u 1. HRL – jug!

Gosti su do 10. minute imali rezultatsku prednost sve do pogotka Lea Brnina za 4:3. Dubrovnik je nakon vodstva kontrolirao utakmicu i bio bolji protivnik što se i odrazilo na rezultatu.

Najraspoloženiji u prvom dijelu u redovima dubrovačkog sastava bio je Leo Brnin koji je postigao četiri pogotka. Uz Brnina dakako treba istaknuti i doprinos vratare Janđela i Hajdarovića, Radića, Dabelića i mladog Obradovića koji je pogodio za visokih +5 (14:9).

Sam kraj prvog poluvremena Dubrovčani nisu odigrali na nivou, a to su iskoristili gosti koji su serijom 4-0 stigli na samo pogodak zaostatka (14:13).

Borbeni Istrijani odmah na početku drugog dijela pogađaju za 14:14, a potom u 43. minuti stvaraju najveću prednost na utakmici +3 (17:20). U posljednjim minutama igralo se gol za gol, a presudni trenutak dogodio se u 57. minuti kada je Bušlje pogodio za 25:24, a nakon njega iz kontre Brnin za 26:24.

U 59. minuti pokušaj loba sa crte sedam metara uspješno je obranio vratar Kristijan Janđel koji je tako susret zaključio s osam obrana. Gosti su 35 sekundi prije kraja pogodili za konačnih 26:25…

RKHM Dubrovnik je u posljednjoj utakmici u 1. HRL – jug igrao u sastavu: Damir Viteškić, Leo Brnin (8 pogodaka), Teo Putica, Rudolf Ćužić (5), Nikša Bušlje (2), Luka Bevanda, Maro Dabelić (4), Aldin Hajdarović, Hrvoje Marušić, Elmar Žerić, Kajo Cikatić, Kristijan Janđel, Tomislav Radić (4), Hrvoje Lončarica (1) i Antonio Obradović (1).

Dubrovnik je sezonu zaključio s omjerom 12 pobjeda, tri remija i sedam poraza što je u konačnici dalo 27 osvojenih bodova. Isti broj bodova imaju Split i Mladi Rudar, međutim Dubrovnik je u ‘zatvorenom krugu’ iza Splita i Mladog Rudara zbog najslabije gol razlike.

Igrači Zlatka Saračevića tako su s čak pet uzastopnih pobjeda zaključili debitantsku sezonu u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi – jug u kojoj su potpuno zasluženo ostvarili visoko peto mjesto u ukupnom poretku.