FOTO / Drugi uzastopni poraz rukometaša Dubrovnika

0
1. HRL Buzet - Dubrovnik | FOTO Davor Lopin

Rukometaši Dubrovnika poraženi su na gostovanju kod Rukometnog kluba Buzet rezultatom 33:27 (19:13). Bila je to gotovo pa jednosmjerna utakmica u kojoj je domaćin potpuno zasluženo upisao nova dva boda baš kao i u prošlom kolu kada su igrači Zlatka Saračevića poraženi od Ribole Kaštela 25:16.

Dubrovnik se držao prvi dio prvog poluvremena. U 7. minuti semafor je pokazivao 2:4, međutim domaćin radi seriju 3-0 za vodstvo 5:4 u 9. minuti. Domaćin je u 12. prvi put došao do tri pogotka razlike (11:9), a u tim trenucima Dubrovnik je imao čak dva igrača manje..

Izuzev olakotne okolnosti za domaćine poradi dva igrača viška na terenu, mora se istaknuti i loša realizacija Dubrovnika u napadu. Bilo je previše izgubljenih lopti, promašenih izglednih prilika, neiskorišten sedmerac.., za razliku od raspoloženog domaćina koji je sve ponuđeno i iskorištavao.

Na odmor se otišlo s prednosti 19:13, a nakon prvih deset minuta nastavka domaćin je svoju prednost povećao na visokih +8(25:17). Do kraja susreta Buzet je znalački održavao stečenu razliku i potpuno zasluženo stigao do svoje treće pobjede ove sezone.

Za RKHM Dubrovnik igrali su: Janđel (8 obrana), Barišić, Bevanda 2, Bušlje 5, Lončarica, Dobrić 3, Cikatić 4, Dabelić 1, Srna 2, Brnin 5, Poliak 2, Radić 3, Putica.

Dubrovniku je ovo drugi uzastopni poraz, a ukupno četvrti prvenstveni. Prekid negativnog niza Dubrovčani će tražiti u sedmom kolu kada u županijskom derbiju igraju protiv RK Metković 1963.