FOTO / Gladius osvojio naslov prvaka u 1. Županijskoj ligi!!

0
Slavlje u redovima Gladiusa nakon naslova prvaka 2017. godine | FOTO Davor Lopin

Malonogometaši Gladiusa stigli su do svog premijernog naslova prvaka u 1. Županijskoj malonogometnoj ligi!! Novosnovana je to momčad na čijem je čelu Maroje Brbora, a koja je osnovana 2016. godine!

U posljednjoj utakmici posljednjeg kola vodeća Ombla, kojoj je trebao i bod za treći naslov prvaka, upisala je poraz 2:1 (1:0) od Gladiusa koji je tražio upravo sva tri boda u pohodu na prvi naslov najbolje momčadi ove sezone!

Bila je to vrlo sadržajna i atraktivna utakmica u kojoj je najviše profitirao futsal, a posebno onih 200-tinjak gledatelja koji su ispratili ‘finalni okršaj’.

Gladius je do prve prednosti stigao minutu prije odlaska na odmor preko Matea Vodopića, a pet minuta prije kraja Joško Vuličević povećao je rezultat na 2:0. Nakon toga, Ombla u igri s igračem-vratarom čiju je ulogu preuzeo – vratar Ilić. Već u prvom napadu Ombla je smanjila prednost Gladiusa na 1:2 preko Daria Burmasa.

Točno 2 minute i 38 sekundi Ombla je dobila priliku s deset metara, međutim udarac Burmasa odlično je zaustavio vratar Saltarić. U posljednjim sekundama ove triler utakmice Ombla je ‘torpedirala’ vratara Saltarića koji se pak do kraja susreta sačuvao svoju mrežu netaknutom i osigurao svojoj momčadi naslov prvaka!!

ONI SU NAJ, NAJ OVE SEZONE

Prvo mjesto osvojila je momčad Gladius  koja je igrala u sastavu Tomi Saltarić, Srđan Botica, Mako Katičić, Mateo Vodopić, Joško Vuličević, Maroje Brbora, Lukša Urlović, Vlatko Bobanović, Joško Atijas, Rade Ljubišić, Maro Hađija i Stjepan Gavrilica.

Drugo mjesto pripalo je Ombli u sastavu Dario Burmas, Josip Ćavar, Antonio Drašković, Marko Ilić, Antonio Pijević, Bruno Šijaković, Ivo Vlahušić, Niko Vlahušić, Luka Papac i Jurica Prkačin.

Broncu je osvojila momčad Čilipa koja je u posljendjoj utakmici ove sezone nastupila u sastavu Mihael Benković,Miho Miljanović, Pavo Skurić, Marko Šečer, Mario Matić, Mario Musladin, Ante Rešetar, Antun Miljanović, Mate Boras, Stijepo Korić, Ivan Škoda i Tomislav Marinović.

Pokal za fair-play momčad osvojio je Enkel, a uvjerljivo najbolji strijelac ove sezone je Pero Opušić, igrač MNK Enkel koji je postigao čak 29 pogodaka, a najbolji prognozer utakmica ove sezone bio je Niko Butjer iz MNK Ponta.

KONAČAN POREDAK 1. ŽNL (sezona 2016./17.)