FOTO / PREOKRET U ŽUPI Square i dalje na tri boda od doigravanja

0
Square - Vrgorac | FOTO Davor Lopin

Malonogometaši Squarea poraženi su u 19. kolu 1. Hrvatske malonogometne lige od vrlo jakog HMNK Vrgorac. Dubrovački malonogometaši ugostili su Vrgorac u Župi dubrovačkoj, a koja se kao neutralan teren pokazala sretna za vrgorački sastav.

Square je prvi dio utakmice bio daleko bolji protivnik, a silni pokušaji isplatili su se tek u 15. minuti kada je Duje Rezo iz neposredne daljine, a nakon ubačaja Ante Daničića, pogodio iza leđa nemoćnog Maria Hercega za 1:0!

U nastavku su momčadi zamijenile uloge, terenom je (za)gospodario Vrgorac koji je već u prvoj minuti nastavka anulirao prednost crveno-plavih. Za 1:1 pogodio je Duško Martinac koji je izvrsnom varkom matirao istrčalog vratara Turuka.

Nakon pogotka za izjednačenje Vrgorac je prijetio iz svih mogućih oružja, a Squarea je, koji je tada ‘opasno živio’, u više navrata spašavao Turuk. Nakon početnog pritiska gostiju Square se lagano budio, a one zicer šanse (Nebergoj, Rezo..) kasnije će se pokazati ključne za domaćina..  Gosti su u 30. minuti stigli do preokreta, a za 1:2 pobrinuo se svojim drugim pogotkom Duškom Martinac.

Šest minuta prije kraja Square je bacio sve karte na stol te zaigrao s igračem više. Dominirali su crveno-plavi, stvarali šanse ali do kraja susreta gosti postižu još jedan pogodak zahvaljujući vrataru Mariu Hercegu koji je preko cijelog terena pogodio za konačnih 1:3.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola. Square za posljednjom pozicijom koja vodi u play off i dalje zaostaje samo tri boda, a šestu poziciju drži Osijek Kelme s 25 bodova. U idućem kolu Square će u goste šibenskoj Crnici koja ima bod više od Osijeka…