FOTO / TUGA SPLITA Deseta pobjeda rukometaša Dubrovnika!

0
RKHM Dubrovnik - RK Split | FOTO Davor Lopin (arhiva)

Rukometaši Dubrovnika uzvratili su rukometašima Splita na porazu iz prvog dijela natjecanja. Prvi ovosezonski poraz Dubrovčani su doživjeli tek u devetom kolu kada je Split slavio na Gripama 32:23.

Dubrovčani su danas, u okviru 20. kola, slavili 26:24 (11:11) u pravoj ratničkoj i izjednačenoj utakmici u kojoj je za uspjeh Dubrovnika najzaslužniji bio vratar Kristijan Janđel koji je u najvažnijim trenucima bio na visini zadatka.

Bio je to gotovo pa izjednačen susret do samog kraja. Poluvrijeme je završeno u rezultatskom egalu – 11:11, a u drugom poluvremenu prvi pogodak pao je tek nakon tri minute kada je Ćužić pogodio za 12:11.

Gosti su sve do pred kraj utakmice bili u poziciji da hvataju zaostatak, međutim u 54. minuti stigli su do prednosti 22:23, a minutu poslije i do 23:24.

Ipak, u posljednjih pet minuta mreža Dubrovnika ostala je nedirnuta. U 56. minuti, pri rezultatu 24:24, bravuroznom obranom istaknuo se vratar Janđel, a prije toga za egal pogodio je Ćužić koji je minutu poslije bio strijelac za vodstvo 25:24. Točno 16 sekundi prije kraja Maro Dabelić bio je siguran s linije sedam metara za konačnih 26:24!

Ovo je deseta prvenstvena pobjeda RKHM Dubrovnik koji je do jubilarne pobjede stigao u sastavu Viteškić, Brnin (7 pogodaka), Putica, Ćužić (6), Bušlje (4), Bevanda, Dabelić (4), Srna, Hajdarović, Žerić, Cikatić, Janđel, Radić (5), Lončarica i Obradović.

U idućem kolu RKHM Dubrovnik odlazi u goste RK Solin.