FOTOGALERIJA / (NOVI) DERBI BEZ POBJEDNIKA Teo Putica u zadnjoj sekundi za veliki bod!

0
Teo Putica u posljednjoj sekundi pogađa za 28:28 | FOTO Davor Lopin

Rukometaši Dubrovnika odigrali su 28:28 protiv Splita, izravnog konkurenta za prvo mjesto u Prvoj ligi. U Gospinom polju, a pred 300-tinjak gledatelja, dubrovački rukometaši veliki bod osvojili su tek u posljednjoj sekundi kada je pogodio Teo Putica za konačnih 28:28.

Bila je to izjednačena utakmica u svim segmentima igre. Poluvrijeme je završilo s prednosti gostiju 15:14, a u posljednje dvije minute utakmice Splićani su imali i dva razlike – 28:26.

U posljednjih 90 sekundi triler. Vratar Dubrovnika, Kristijan Janđel obranio je snažan udarac, a potom uposlio mladog Luku Bevandu koji je pobjegao u kontru za 27:28. Ponovno gosti nisu bili uspješni, a Dubrovniku je pripao posljednji napad..

Pokušali su dubrovački rukometaši kombinacijom Srna-Dabelić, međtim to nije urodilo plodom. Ipak, u posljednjoj sekundi Teo Putica uzima sve u svoje ruke te prodorom i silovitim udarcem pogađa za konačnih – 28:28.

U utakmici protiv Splita, a pod vodstvom trenera Ante Lagatora i pomoćnika Antonia Lončarice, RKHM Dubrovnik predstavljali su: Morović, Brnin (2), Avdić, Putica (3), Bušlje (5), Bevanda (4), Dabelić (2), Srna (4), Janđel, Bašica, Čutović, Cikatić, Barišić, Radić (4), Lončarica (3) i Dobrić.

RKHM Dubrovnik je tako izbjegao poraz od Splita, izravnog konkurenta za prvo mjesto. Dubrovčani su odigrali i protiv lidera, Mladog Rudara, bez pobjednika (20:20), a nadigrali trećeplasirani Hrvatski dragovoljac 28:21…

Mladi Rudar drži vrh s 23 boda, a slijedi ga Split (22), Hrvatski dragovoljac (20), a Dubrovnik nakon ove utakmice ima 16.. Do kraja je još devet kola, a u idućem kolu RKHM Dubrovnik gostuje kod pretposljednjeg Solina.