FOTOGALERIJA / TKO NIJE BIO MOŽE ŽALITI Uvjerljiva pobjeda rukometaša Dubrovnika u derbiju Prve lige!

0
Slave rukometaši Dubrovnika | FOTO Davor Lopin

Rukometaši Dubrovnika upisali su uvjerljivu pobjedu u derbiju 12. kola 1. Hrvatske rukometne lige južna skupina! Derbi protiv Hrvatskog Dragovoljca ispratilo je gotovo 400 gledatelja, a dubrovački rukometaši slavili su rezultatom 28:21 (12:13).

Dubrovnik je drugo poluvrijeme dobio s čak 16:8!  Početak ponovno nije bio bajan, nažalost identičan onome iz derbija u prošlom kolu kada je Mladi Rudar poveo 5:0…

Gosti su ovaj put imali 4:0, a Dubrovnik je prvi pogodak postigao u 9. minuti. Hrvatski Dragovoljac je u prvom dijelu kontrolirao utakmicom te bio bolji protivnik. Imali su pred kraj poluvremena 10:7, međutim sa zvukom sirene pogađaju za 13:12. Iako su imali iza sebe bučnu podršku 50-ak najvjernijih navijača, rukometaši iz Dugog Rata pokleknuli su u nastavku utakmice…

Nastavak je donio uragan dubrovačkih rukometaša te uvjerljivu i potpuno zasluženu pobjedu!

U 36. minuti prva prednost Dubrovnika kada je Hrvoje Lončarica iskoristio kontru za 15:14. Minutu nakon dubrovački rukometaši prvi put odlaze na +2 (16:14), a sve zahvaljujući prisebnosti kapetana Mara Dabelića s linije sedam metara. Potom u 39. minuti – 17:14 nakon novog neobranjivog udarca Hrvoja Lončarice!

Posebno treba istaknuti da je ponajviše zaslužan za povratak u utakmicu vratar Dubrovnika, Kristijan Janđel koji je pri rezultatu 13:14 obranio dva uzastopna sedmerca, a potom i još jedan pri vodstvu Dubrovniak 17:14! Janđel je utakmicu zaključio s čak 13 obrana!

Na kraju uvjerljivih 28:21 za rukometaše Dubrovnika koji su zajedno s vjernim navijačima proslavili veliku pobjedu!

RKHM Dubrovnik je do velike pobjede stigao u sastavu Morović, Brnin, Avdić, Putica,Bušlje, Bevanda, Dabelić, Srna, Janđel, Bašica, Čustović, Cikatić, Barišić, Radić, Lončarica, Dobrić.

S ovom pobjedom RKHM Dubrovnik je i dalje ostao u utrci za prvim mjestom kojeg trenutno drži Mladi Rudar. U idućem kolu Dubrovnik gostuje kod RK Pećine u Rijeci, a potom u Gospino polje stiže drugoplasirani Split!