Ipak bez majstorice: Ragusa može biti ponosna!

0

Košarkašice Raguse poražene su i u drugoj polufinalnoj utakmici prvenstva Hrvatske od zagrebačke Trešnjevke 2009. rezultatom 57-73 (20-20, 20-16,9-17,8-20)

Trešnjevka je bolje otvorila susret, povela 0-6, međutim Ragusa predvođena Inom Marin i Petrom Stanković stiže u egal (6:6). Treba istaknuti da je dubrovačka ekipa do prve prednosti stigla tek 2.07 minuta do kraja prve četvrtine kada je upravo Marin pogodila za 12:10. Potom je uslijedila trica Stanković (15:12), a 53 sekunde do kraja Ragusa je imala 20:14. Ipak, gošće u posljednjim sekundama, preko Ane Lelas i Marije Galić, stižu do rezultatskog egala (20:20).

Druga četvrtina protekla je u dominaciji Raguse koja je predvođena izvrsnom Marin na odmor otišla s četiri koša razlike (40:36).Treba istaknuti da je Marin već u 13. minuti utakmice postigla čak 21, a prve dvije četvrtine zaključila je s učinkom od 24 koša.

U samo tri minute nastavka Zagrepčanke su napravile seriju 7-0 za preokret (40:45). Međutim, nakon 41:47, Ragusa radi seriju 6-0 i stiže u egal (47:47). S druge strane pak nova mini serija Trešnjevke (47:52)… Prijelomni trenutak susreta dogodio se na kraju treće odnosno početku posljednje dionice. Uz (pre)kratku klupu, Ragusa je nakon dvice Stojanović za 49:51 ostala bez koša čak šest i pol minuta što su igračice trenera Deana Nemeca iskoristile i serijom 11-0 otišle na nedostižnih 49:62…

Ragusa bez obzira na poraze treba stisnuti ruku i čestitati ekipi Trešnjevke na plasmanu u finale, a s druge strane mora biti iznimno ponosna na svoj ostvareni plasman.

Ragusa je pod vodstvom trenera Zdravka Kitina igrala u sastavu Leona Kristić, Ana Haklička, Marija Kalauz, Sara Žanetić, Katarina Zarač, Marta Erslan (4), Ina Marin (30), Petra Stanković (10) i Romana Stojanović (13).