JUNAK Baldo Cicijelj: Dvaput u ”sridu” za treću pobjedu!

0
Baldo Cicijelj, dvostruki strijelac u pobjedi GOŠK Dubrovnika 1919. nad Junakom iz Sinja | FOTO Davor Lopin, dbksport.com

Nogometaši GOŠK Dubrovnika 1919. stigli su do svoje treće ovosezonske pobjede u 3. HNL – jug. Dubrovčani su u sklopu 7. kola na svom travnjaku ugostili Junak iz Sinja kojeg su svladali 2:1 (2:1). Junak pobjede nad gostima iz Sinja bio je Baldo Cicijelj koji je postigao oba pogotka..

Dubrovčani su od samog početka utakmice zagospodarili terenom, a već su u 20. minuti stigli do rezultatskog vodstva. Za 1:0 pogodio je Baldo Cicijelj sa oko 7-8 metara. Imali su potom domaćini ali i gosti par udaraca, ali bez učinkovite završnice. U 43. minuti novi pogodak u mreži Junaka, a ukupno drugi Balda Cicijelja! Bio je to prekrasan pogodak mladog Cicijelja koji je snažnim udarcem sa vrha šesnaesterca neobranjivo pogodio u suprotne rašlje. U samom smiraju prvog poluvremena Junak je nakon brze akcije stigao do smanjena (2:1).

U drugom dijelu najjače gostujuće obilježje bile su kontre i polukontre, dok je domaćin imao nekoliko poluprlika za treći pogodak. Ipak, u drugom poluvremenu mreže se nisu tresle te je GOŠK Dubrovnik 1919. stigao do ukupno 11 osvojenih bodova ove sezone (tri pobjede, dva remija i dva poraza).