KANTAFIG 2017. / FOTO Haron Džanković odlučio finale: Najbolji je Jet ski rent Dubrovnik!

0
Zasluženo slavlje momčadi Jet ski rent Dubrovnik | FOTO Davor Lopin

Najbolja momčad ovogodišnjeg izdanja Turnira na male barice ‘Kantafig 2017.’ je Jet ski rent Dubrovnik koja je u finalnom okršaju svladala Atalanta Bergamo rezultatom 3:1 (2:0).

Pred prepunim tribinama igrališta na Kantafigu obje momčadi opravdali su svoj nastup u finalu. Vrlo sadržajna i otvorena utakmica bila je neizvjesna do samog kraja.

Jet ski rent Dubrovnik prvo poluvrijeme zaključio je s prednosti 2:0, a sve zahvaljujući Haronu Džankoviću. Atalanta je u nastavak ušla agresivnije, a to joj se isplatilo jer su preko Ivana Gavrilice stigli do smanjenja (2:1).

Atalanta je u drugom poluvremenu bila bolja momčad, redala je šanse, a mnogi udarci završavali su milimetar pored gola. Točno minutu i 10 sekundi Jet ski rent Dubrovnik dobio je priliku iz penala za povećanje na 3:1 (prethodno je Ivan Gavrilica zaustavio loptu rukom), međutim udarac Džankovića završio je u lijevoj stativi.

Ipak, 33 sekunde prije kraja utakmice Džanković se ‘iskupio’ za promašaj penala te iz kontre pogodio za konačnih 3:1.

U susretu za treće mjesto slavili su igrači Poliklinike Marin med koji su slavili nakon penala nad Konobom Maestral Ston 7:6. Regularni dio susreta završio je 4:4.

Najboljim igračem turnira proglašen je Haron Džanković dok je Josip Nebergoj ponio titulu najboljeg strijelca turnira.

Revijalni susret igrala su djeca NK GOŠK Dubrovnik 1919. rođeni 2009. u sastavu Arijan Džanković, Paulo Maslač, Toni Ruso, Ivano Bjelopera, Lovro Butigan, Šime Habijan, Borna Bjelopera, Antonijo Maslač, Amar Sarić, Vinko Prizmić i Mauro Gojanić.

Pobjedniku je pripalo 12 tisuća kuna, drugoplasiranoj momčadi pet, a trećeplasirana momčad osvojila je dvije tisuće kuna. Tri najbolje momčadi ove sezone, uz novčanu nagradu, osvojile su pokal i medalje.

Prošle sezone najbolja je bila momčad Poliklinika Marin med, 2015. godine Pizzeria Tabasco, 2014. slavio je Traser doo, a 2013. godine Brkati slonovi…

FINALE
Jet ski rent Dubrovnik – Atalanta 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Haron Džanković, 2:0 Haron Džanković, 2:1 Ivan Gavrilica, 3:1 Haron Džanković

JSR Dubrovnik – Haron Džanković, Emir Spahić, Petar Žutac, Ivan Vuković, Josip Nebergoj, Antonio Konsuo, Lovro Miletić, Kaim Džanković

Atalanta – Ivo Kriste, Ivan Gavrilica,Hrvoje Bogdanović, Filip Kurbelašvili, Hrvoje Mamuzić, Frano Vlahušić, Ivan Ljubišić, Stjepo Gavrilica, Maro Kalauz, Marin Kovačić

ZA TREĆE MJESTO
Poliklinika Marin med – Konoba Maestral 4:4(3:2) 7:6*

Strijelci: 1:0 Bijedić, 1:1 Bobanović, 2:1 Bijedić, 3:1 Grubešić, 3:2 Botica, 3:3 Vopopić, 3:4 Botica, 4:4 Bijedić

Poliklinika Marin med – Admir Bijedić, Roko Milina, Tomislav Grubešić, Miran Bajramović, Denis Dilberović