LEKAJ ZA SLAVLJE ŽUPE Prvi poraz NK Hajduk 1932.

0
1. ŽNL Slavlje NK Župa dubrovačka | FOTO Davor Lopin (arhiva)

Danas su igrači Župe dubrovačke i Hajduka 1932. na Taranteli odigrali utakmicu petog kola 1. Županijske nogometne lige. Hajduk je u Čibaču stigao kao prvoplasirana momčad s maksimalnim učinkom od četiri pobjede dok je Župa upisala dvije pobjede, remi i poraz.

Igrači Milana Petrovića bili su u prvom dijelu za nijansu bolji od Hajduka, a nešto angažiraniji pristup urodio je plodom nakon pola sata igre kada je Viktor Lekaj pogodio za 1:0.

Mogli su domaćini i do povećanja prednosti. U 45. minuti Velikim Kajba je sam izašao pred vratara Surjana, međutim gostujući vratar odlčnom je intervencijom spasio svoju momčad.

U nastavku otvorena utakmica, mogli su i jedni i drugi do pogotka, međutim mreže se do kraja nisu tresle te je Župa dubrovačka zasluženo stigla do svoje treće ovosezonske pobjede. Za momčad Hajduka 1932. je ovo prvi poraz ove sezone.

Župa dubrovačka igrala je u sastavu Milina, Šečer, Runje, Grbić, Prkut, Lekaj, Kajba, Kovačić, Lonza Smolčić i Perović dok su momčad iz Vele Luke predstavljali Surjan, Žuvela Toni, Gugić Goran, Maričić, Šeparović, Tulić, Andreis Marko, Žuvela Igor, Gugić Hrvoje, Berković i Andreis Tomislav.

REZULTATI/RASPORED 5. KOLO (nedjelja, 08. listopada od 16 sati)
Župa dubrovačka – Hajduk 1932. 1:0