‘Mala iz Lapada’ u polufinalu turnira u Guangzhou

0

Ana će igrati u polufinalu WTA turnira u kineskom Guangzhou na kojem je u ulozi treće nositeljice. U četvrtfinalu je s 2:0 u setovima dobila Amerikanku Jennifer Brady, 123. s WTA rang liste. Ana je pak ovim uspjehom, novim bodovima, stigla na korak do ulaska u TOP 50.

Suparnica Dubrovkinji u polufinalu bit će pobjednica ogleda u kojem se sastaju nekoć prva tenisačica svijeta, Srpkinja Jelena Janković, trenutno na 37. mjestu WTA rang liste i Sabine Lisicki iz Njemačke (113. mjesto WTA rang liste, nekoć 12. tenisačica svijeta).

Ana je u prvom gemu oduzela servis Amerikanki, i to bez izgubljenog poena. Iskoristila je prvu od tri break lopte. Brady je isto uspjela izboriti u desetom gemu za ostanak u igri za prvim setom. Međutim, Ana je tada spasila tri break lopte, potom još jednu. Nakon što nije iskoristila prvu set loptu Ana je spasila petu break loptu nakon koje je s tri poena u nizu uzela prvi set nakon 49 minuta igre.

U drugom setu bez break lopte sve do jedanaestog gema kada je Ana s dva poena u nizu stigla do 40:30 na servis Brady. Amerkanka je uspjela izjednačiti, ali ne i nakon nove break lopte. Ana je potom servirala te otišla u polufinale, piše na anakonjuh.net