ODLUČIO PETI SET Pljesak Dubrovkinjama: Kaštela prošla među osam najboljih

0
ŽOK Dubrovnik | FOTO Davor Lopin (arhiva)

Odbojkašice Dubrovnika nisu uspjele prirediti iznenađenje te se plasirati u četvrtfinale Kupa Hrvatske unatoč odličnom otporu protiv favorizirane ekipe iz Kaštel Starog.

Poražene su u Gospinom polju od OK Kaštela Cemex rezultatom 3:2 (9:25, 26:24, 25:23, 18:25, 11:15), ekipe koja igra u Superligi, najjačem rangu hrvatske ženske odbojke i to nakon 103 minute vrlo teške borbe.

Prvi set je lagano otišao na stranu favorizirane ekipe Kaštela, međutim sve do kraja bespoštedna borba i bitka za svaki poen.

U drugom setu 26-24, a u trećem, koji je također ponudio veliku dramu, 25-23 za Dubrovkinje koje su okrenule rezultat u svoju korist (2:1). U četvrtom setu dubrovačka mladost držala se do sredine seta nakon čega su gošće iz Kaštel Starog preuzele inicijativu i došle do egala 2:2 (25-17).

Peti, odlučujući set, ponudio je novu dramu. Gošće su sredinom seta imale tri razlike (4:7), požrtvovne Dubrovkinje stižu na 6:7, međutim opet plus dva za Kaštela (6-8), a potom i 7-10. Nakon toga dva poena u korist Dubrovnika (9-10), ali favorizirane gošće ne posustaju i odgovaraju serijom 2:0 za 9-12.

Dubrovnik dolazi na 10-12, a nakon toga 10-14, 11-14 te na kraju ipak zasluženih 11-15 za konačnih 2:3 favorizirane ekipe iz Kaštel Starog.

Trenerice Mirjana Vreća i Marina Radić, unatoč porazu, mogu biti ponosne na borbu svake igračice, a za besprijekornu borbu do kraja susreta zaslužile su veliki pljesak, a Kaštela Cemex (očekivani) prolaz među osam najboljih ekipa u Kupu Hrvatske.

ŽOK Dubrovnik sada se okreće natjecanju u 1. B odbojkaškoj ligi. Nakon prva dva kola Dubrovnik je na polovičnom učinku, pobjeda (3:0) i poraz (3:2) te je s četiri osvojena boda na trećem mjestu 1. B lige. Split i Trogir imaju maksimalan učinak (2-0), a upravo će Dubrovkinje u trećem kolu igrati derbi protiv ekipe Trogira u gostima (nedjelja, 22. listopada u 14.30 sati).