Polovičan uspjeh košarkašica Raguse

0

Košarkašice Raguse upisale su pobjedu i poraz protekli vikend. Igračice Zdravka Kitina slavlje su upisale u prvenstvenom ogledu A-1 lige kod Podravca iz Virja dok nisu bile uspješne kod Požege u sklopu prvog kola Kupa ‘Ružice Meglaj Rimac’.

U osmom kolu A-1 lige Dubrovkinje su slavile kod Podravca rezultatom 63:55 (19:19, 14:12, 9:18, 13:14). Ovo je ukupno peta prvenstvena pobjeda Raguse koja je s 13 osvojenih bodova (5-3) drži treće mjesto. U petoj pobjedi za Ragusu su igrale Marin (15), Stojanović (13), Zarač (2), Stanković (2), Žanetić, Kalauz, Erslan (6), Popović (6), Pocrnjić (6), Haklička (5) i Matić (8).

U pretposljednjem kolu prvog dijela natjecanja Ragusa dočekuje ŽKK Pula Črnja tours (10. prosinca), a potom u posljednjem kolu gostuje kod Medveščaka.

Svega 24 sata nakon prvenstvene utakmice Dubrovkinje su igrale kup utakmicu protiv Požege gdje su upisale nevjerojatan poraz. Bio je to susret u kojem je domaćin imao inicijativu sve do odlaska na poluvrijeme. Potom Ragusa radi mini seriju i uoči posljednje četvrtine na semaforu je 53:53.

Triler i šok doslovno u zadnjim sekundama. Ina Marin je tri sekunde prije kraja pogodila za koš prednosti (74:73), međutim sa zvukom sirene Kristina Soldo pogađa za dva poena i nevjerojatnu pobjedu svoje ekipe 75:74!

Ragusa je u Požegi igrala u sastavu Marin (35), Stojanović (6), Zarač, Stanković (15), Žanetić, Kalauz, Erslan (2), Popović (12), Pocrnjić (2), Haklička (2) i Matić.