POZNATI PRVI ČETVRTFINALISTI Izbjegli se prvak i doprvak

0

Prvak FUN H2O Mlini je osigurao prvo mjesto u skupini ‘A’, a doprvak Elita u skupini ‘B’. Zadnje kolo u skupinama ‘A’ i ‘B’ odlučit će tko će biti drugi, tj. tko će biti prvaku odnosno doprvaku suparnik u četvrtfinalu (prvak  doprvak se osvajanjem prvog mjesta u skupinama ‘A’ i ‘B’ ne mogu sastati prije zadnjeg dana)…

Crvene stijene Orašac su, kao i prošle godine, opet ugostile Divlju ligu. Počastile sve goste, sudionike turnira 2. kola u skupinama ‘A’ i ‘B’. Nisu uspjele na kraju iznenaditi Elitu u utakmici koja je odlučivala o pobjedniku skupine ‘B’. Ogled između Elite i Crvenih stijena Orašac bio je koplje iznad drugih utakmica. Baš se imalo što vidjeti. Puno sjajnih poteza. Tomislav Rudinica je bio sjajan. Pet pogodaka je ugradio u uspjeh Elite.

Prva utakmica 2. kola skupine ‘B’ između Palacea i Luke Čilipi bila je neizvjesna. Vlaho Kljunak je sve odlično napravio u zadnjem napadu Luke Čilipi, ali njegov završni udarac nije završio iza leđa Petra Sambraila, te je ostalo 3:3. Prvi i jedni pogodak u prvom poluvremenu postigao je Palace (Maroje Brunsko minutu i 36 sekundi prije kraja druge četvrtine). U trećoj poveo je Palace s 2:0, a nakon toga tri pogotka u nizu Luke Čilipi Palace je izjednačio na 3:3 42 sekunde prije kraja četvrte četvrtine. Palace je bolje izvodio četverce, te će biti ispred Luke Čilipi ako na kraju budu bodovno poravnati.

U skupini ‘A’ čak 25 pogodaka FUN H2O Mlini protiv Batahovine, koja je povela s 1:0. Nakon tog prvog pogotka na utakmici, kojeg je postigao Leon Kožul, s klupe Batahovine se čulo:’Prekid! Prekid! Bježmo doma dok nije kasno’. Navijači FUN-a su odradili svoje najudaljenije gostvanje u povijesti. Dva i pol sata im je trebalo iz Mlina do Orašca.

Vila Šeherezada je u prvoj utakmici protiv Betule Danče vodila sa 16:0. Dančari su dvije sekunde prije kraja postigli jedini (počasni) pogodak, piše na službenoj stranici Divlje lige

Turnir se nastavlja danas utakmicama prema slijedećem rasporedu (Cavtat):
2. kolo u skupinama ‘C’ i ‘D’: 16.30 sati: Kokoti – Plaža ispod Petke, 17.20 sati: Kolorina – Lozica, 18.10 sati: Kamen Mali – Porporela, 19 sati: Turčin Danče – PVG Gruški mul