PRVA LIGA Ragusa poražena u Virju!

0
ŽKK Ragusa | FOTO Davor Lopin (arhiva)

Košarkašice Raguse upisale su novi poraz u Prvoj ligi. Dubrovkinje su večeras poražene od ekipe Podravca u Virju nakon produžetka rezultatom 80:74 (27:12, 14:19, 9:18, 17:18, 13:7).

Iako je Ragusa slavila u tri četvrtine, prednost koju je Podravac postigao u prvoj četvrtini bila je dovoljna da se cijelu utakmici drži u igri i da kraj utakmice završi rezultatom 67:67.

U produžetku je Ragusa ostala bez dvije igračice na terenu zbog pet prekšaja (prvo Zovko, a zatim Matijević) i na kraju ostaje bez jedne važne pobjede i ne prekida niz od tri uzastopna poraza.

Najefikasnija igračica Raguse bila je Ina Marin s 28 poena, Karla Kalajžić 13poena+5skokova+4asistencije, Josipa Zovko 12p+8sk, Ana Haklička 8pt+5sk, Katarina Matijević 7p+4sk, Romana Stojanović i Katarina Zarač po 3 poena, a Romana je uz to uhvatila i četiri skoka kao i Marta Erslan. U sastavu su bile još i Ana Tomičić i Sara Žanetić.

Domaćinu čestitke na pobjedi, a više sreće u idućoj utakmici protiv Pule koja će se održati u subotu u Gospinom polju – stoji u objavi ŽKK Ragusa na službenoj stranici.

Nakon četiri odigrana kola Ragusa je upisala pobjedu i tri poraza te se s pet osvojenih bodova na devetom mjestu u poretku od jedanaest klubova. Ljestvicu predvodi Trešnjevka (5-0), a slijede je Podravac Gigant i Pula (4-1) dok su na začelju Požega i Dubrava (0-4).