PRVENSTVO HRVATSKE Medalje za Maria Šurkovića i Michela Brassarda

0

U Zagrebu je od subote 29.07. do utorka 01.08. održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine mlađih juniora, juniora i mlađih seniora. Nastupilo je ukupno 312 natjecatelja iz 30 klubova.

Jug je predstavljalo 12 natjecatelja: Vincencija Violić, Frane Miloslavić, Ana Lučić, Adriana Marinović, Gracija Filipović, Doris Radošević, Antonija Ljuban, Đivo Matović, Michel Brassard, Đivo Damić, Mario Šurković i Noa Miletić, a nastupili su pod vodstvom trenera Frane Ćirka.

Plivači Juga osvojili su dvije medalje, po jedno srebro i broncu, te su pet puta bili četvrtoplasirani.

Medalje za Jug osvojili su Mario Šurković i Michel Brassard.

Kadet Mario Šurković bio je srebreni u mlađe juniorskoj konkurenciji u utrci 100 leđno s rezultatom 1:01.09. Osim toga, bio je 9. na 200 mješovito i 18. na 100 prsno. Nakon kadetskog PH gdje je osvojio tri zlata, Mario je osvojio i mlađe juniorsku medalju. Tek od sljedeće godine po kategoriji će postati mlađi junior, te ga očekuju još dvije godine natjecanja u tom uzrastu.

Mlađi junior Michel Brassard osvojio je brončanu medalju u utrci 100 delfin s rezultatom 59.14. Još je bio tri puta četvrtoplasirani i to u utrkama 200, 400 i 800 slobodno. Na 100 slobodno završio je na 11. mjestu. Michel je pokazao visoku kvalitetu plivanja u različitom rasponu dionica, a svakako treba napomenuti da je Michel ove godine tek ulazno godište mlađih juniora, te da je time ovaj uspjeh još veći.

Ulazno godište mlađih juniora je i Đivo Damić koji zabilježio odličan rezultat i visoko se plasirao u utrci 1500 slobodno završivši na 5.mjestu. Još je nastupio u utrkama 400 slobodno i 200 prsno.

Junior Đivo Matović ostao je na korak do pobjedničkog postolja u utrci 1500 slobodno. S izvrsnim rezultatom osvojio je 4.mjesto. Još je nastupio u utrkama 50, 100, 400 i 800 slobodno, a najbolji plasman od navedenih trka ostvario je na 800 slobodno gdje je bio 9. I Đivo je ove godine tek ulazno godište juniora čime je visoki plasman još vrijedniji.
Muška mlađe juniorska štafeta 4×200 slobodno u sastavu Brassard, Damić, Miletić, Šurković zauzela je 5.mjesto.

Od plivačica najbolje plasmane ostvarila je juniorka Frane Miloslavić. Ona je nastupila u utrkama 400, 800 i 1500 slobodno. Bila je 5. na 400 i 800 slobodno, dok je utrku 1500 slobodno završila kao 8.

Juniorka Ana Lučić je uz osobne rekorde najbolje plasmane ostvarila u utrci 200 slobodno gdje je bila 12, te na 100 slobodno u kojoj je bila 13. Još je nastupila u utrkama 400 slobodno i 200 mješovito.

I Frane i Ana su u ovoj kalendarskoj godini ulazno godište juniorki, te ih očekuje još jedna godina natjecanja u ovoj uzrasnoj kategoriji.

Juniorka Vincencija Violić zbog oporavka nakon bolesti nastupila je samo u utrkama 50 i 100 slobodno. Na 100 slobodno zauzela je 15. mjesto. Veliki doprinos dala je u visokim plasmanima juniorskih štafeta.

Od mlađih juniorki Doris Radošević zabilježila je odličan nastupe i plasmane. U utrci 50 slobodno bila je 6., u utrci 100 slobodno 7., dok je na 200 slobodno zauzela 12. mjesto. Doris je ove godine ulazno godište mlađih juniorki, te će se i sljedeće godine natjecati kao mlađa juniorka.

Mlađa juniorka Adriana Marinović nastupila je u četiri utrke. Najbolje se plasirala na 100 delfin gdje je bila 11. Na 200 delfin zauzela je 12. mjesto, a još je nastupila na 50 i 100 slobodno.

U istoj kategoriji mlađih juniorki Gracija Filipović nastupila je u 5 pojedinačnih utrka. Najbolji plasman ostvarila je u utrci200 leđno u kojoj je bila 12. Još je nastupila i na 100 leđno, 50 i 100 slobodno, te 200 mješovito.

Ženska mlađe juniorska štafeta 4×100 slobodno u sastavu Filipović, Marinović, Radošević, Ljuban ostala je na korak do medalje zauzevši 4. mjesto.

Ženske juniorske štafete 4×100 slobodno i 4×200 slobodno u sastavu Lučić, Miloslavić, Violić, Radošević zauzele su 5.mjesta.

Za plivače Juga sezona još nije gotova, naime muška ekipa ovog vikenda (05.-06.kolovoza) nastupa na C ekipnom prvenstvu Hrvatske koje se održava u Đakovu. U konkurenciji 9 ekipa mlada postava Juga pokušat će izboriti pobjedu i plasman u B rang. Nastupit će: Đivo Matović, Michel Brassard, Mario Šurković, Đivo Damić, Luka Đurović i Ivan Đuran.

Na tom natjecanju neće nastupiti Mihael Vidojević koji kao dugogodišnji plivač i trenutno najstariji član Juga odlazi u Rijeku na studij medicine. Ovim putem PK Jug čestita Mihaelu na upisanom Medicinskom fakultetu i želi mu puno sreće na studiju.