Ragusa poražena u prvoj utakmici polufinala PH

0
ŽKK Ragusa | FOTO Davor Lopin (arhiva)

Košarkašice Raguse upisale su poraz u prvoj utakmici polufinala prvenstva Hrvatske. Bolje od dubrovačkih košarkašica bile su košarkašice zagrebačke Trešnjevke koje su na svomparketu slavile rezultatom 54:44 (6:8, 16:14, 14:6, 18:16).

Utakmicu je obilježio jako mali broj poena, a pogotovo prva četvrtina koja je (jedina) završila u korist Raguse rezultatom – 8:6.

Trešnjevka je krajem druge dionice imala nešto osjetniju prednost (36:28), a Ragusa je u nastavku pokušavala dohvatiti izgubljeno iz prvog dijela te je tek tri minute prije kraja došla na samo dva poena zaostatka(46:44). Ipak, domaća ekipa serijom 8-0 zaključuje utakmicu rezultatom 54:44.

Za Ragusu su igrale Josipa Zovko (21 koš), Marija Pocrnjić, Karla Kalažić (3), Leona Kristić, Marta Erslan (2), Katarina Matijević (7), Ana Haklička, Ana Tomičić (2), Katarina Zarač, Romana Stojanović (9) i Ina Marin.

Druga utakmica polufinala igra se u utorak, 24. travnja u 17.45 u SD Gospino polje. Ukoliko Ragusa izjednači u seriji na 1-1, utakmica odluke o putniku u finale igrati će se u Zagrebu.