RKHM DUBROVNIK Minimalan poraz na startu nove sezone!

0
RKHM Dubrovnik - RK Karlovac | FOTO Davor Lopin, dbksport.com (arhiva)

Rukometaši Dubrovnika s velikim su optimizmom krenuli u novu sezonu 1. Hrvatske rukometne lige – južna skupina. Dopredsjednik kluba Ivo Dragić nedavno je u najavi prvenstva rekao da će dubrovački rukometaši i ove sezone ‘jurišati’ prema visokom plasmanu.

RKHM Dubrovnik je ove sezone dobio tri pojačanja- Izuzev iskusnog Dmytra Poliaka (lijevi vanjski) koji je stigao iz Ukrajine, iz Splita je stigao jedan od najboljih vratara lige, Toni Bešker, koji je prema riječima stručnog stožera upotpunio vrlo važno mjesto koje je prošle sezone bilo jedno od najslabijih karika dubrovačkog kluba. Uz Poliaka i Beškera u redove dubrovačkog kluba stigao je i Ivan Dobrić iz Petrinje. Klub su također napustila trojica (Ćužić, Žderić i Obradović).

Dubrovnik je večeras igrao prvu utakmicu ove sezone u 1. HRL – jug. Dvoboj protiv Hrvatskog dragovoljca bila je po rasporedu posljednja utakmica prvog kola.

U vrlo žustroj i napetoj utakmici odigranoj u Omišu dubrovački rukometaši upisali su tijesan poraz 26:25 (13:12).

– Jedna prava muška borbena utakmica u kojoj je pobjeda došla na stranu domaćina.
Prvo poluvrijeme smo otvorili odlično i poveli par razlike i onda su nas oni stigli i držali prednost od gola ili dva. Igrali smo odličnu obranu i to bi želio najviše istaknuti. Drugo poluvrijeme se igralo gol za gol sve do kraja i pobjeda je pošla na sretniju i spretniju stranu. Uglavno pohvale svim igračima na borbenosti i igri na jednom od najtežih gostovanja u ligi. Sad samo trenirat i uz novo pojačanje do novih pobjeda, kazao je odmah nakon utakmice Maro Dabelić.

RKHM Dubrovnik je pod vodstvom Zlatka Saračevića igrao u sastavu Bevanda, Barišić, Bušlje, Morović, Putica, Dabelić, Dobrić, Srna, Lončarica, Radić, Brnin, Crnčević i Cikatić.

Najzvučnije pojačanje za ovu sezonu, bivši reprezentativac Ukrajine, Dmytro Poliak nije igrao u Omišu kao ni vratar Kristijan Janđel, međutim njihov doprinos očekuje se u drugom kolu kada u Gospino polje stiže momčad RK Pećine iz Rijeke.