ROLAND GARROS / ŽDRIJEB Ana Konjuh na startu protiv najbolje tenisačice Crne Gore

0
Ana konjuh | FOTO Billie Jean King National Tennis Center in Flushing, NY (anakonjuh.net)

Danka Kovinić, najbolja crnogorska tenisačica, bit će suparnica Ani na startu drugog Grand Slam turnira sezone, Roland Garrosa, koji je počeo u nedjelju, 28. svibnja. Dubrovkinja je 29. nositeljica turnira.

Kovinić je tri godine starija od Ane. Do danas su se tri puta ogledale. Sva tri puta prije tri godine, 2014., a 21-godišnja tenisačica iz Herceg Novog je dva puta bila bolja, i to oba puta u svibnju. Prvo u polufinalu ITF-ovog turnira u francuskom Saint Gaudensu, a sedam dana poslije i u 2. kolu kvalifikacija Roland Garrosa. Ana je dobila zadnji dvoboj, koji je odigran krajem listopada, i to je slavila na startu ITF-ovog turnira u Nantesu.

Ove sezone Ana je igrala finale Aucklanda te u četvrtfinale Dubaija i Praga, dok je Kovinić, kako je izgubila mjesto u TOP 100, nastupala u zadnje vrijeme na ITF-ovim turnirima.

Bolja iz ogleda Ana – Kovinić u 2. kolu će na pobjednicu susreta u kojem se sastaju 27-godišnja Francuskinja Alize Lim i 25-godišnja Poljakinja Magda Linette.

Prođu li nositeljice, Ana bi u 3. kolu igrala s petom nositeljicom, 23-godišnjom Ukrajinkom Elinom Svitolinom, trenutno šestom igračicom svijeta, koja je prije neki dan osvojila veliki turnir u Rimu, stoji na službenoj stranici mlade Dubrovkinje.