Rukometaši izgubili derbi, ali ne i vrh Prve lige

0
DERBI 1. HRL Mladi Rudar - RKHM Dubrovnik | FOTO Davor Lopin

Rukometaši Dubrovnika poraženi su u derbiju 11. kola 1. Hrvatske rukometne lige – jug. Momčad Zlatka Saračevića večeras je gostovala u Labinu gdje je igrala protiv svog prvog pratitelja, RU Mladi Rudar, koji je potpuno zasluženo stigao do pobjede u derbiju kola.

‘Kovari’ su slavili rezultatom 31:21 (15:10).

Dubrovčani su loše otvorili derbi u Labinu. Već nakon prvih 8. minuta igre domaćin je imao +4, potom (7:2) kao i u 20. minuti također pet razlike (12:7).

Bilo je previše pogrešaka u igri Dubrovčana, posebno u predaji lopte te u realizaciji napada, a uz to domaćini su, nošeni svojim navijačima kojih je bilo više od 800, na relativno lagan (teatralan) način dolazili do igrača više što je uvelike isprovociralo klupu RKHM Dubrovnik.

Na poluvrijeme se ipak zasluženo otišlo s prednosti Mladog Rudara 15:10.

U nastavku momčad Zlatka Saračevića nakon četiri minute igre stiže na -3 (16:13), a dobar doprinos povratku u utakmicu dao je i vratar Siniša Meštrić koji je u prvih 6-7 minuta nastavka skupio četiri obrane.

Mladi Rudar u 50. minuti odlazi na visokih +7 (25:18),  a treba istaknuti da je Zvonimir Srna zaradio treće isključenje desetak minuta prije kraja, a potom i Rufolf Ćužić koji je pet minuta prije kraja također zaradio izravni crveni karton zbog preoštrog starta.

Dubrovniku je ovo drugi prvenstveni poraz te s ukupno 16 osvojenih bodova i dalje drži vrh 1. HRL – jug. Prvi pratitelj, Mladi Rudar, stigao je na samo bod zaostatka.

U idućem kolu RKHM Dubrovnik odlazi na novo gostovanje. U susretu 12. kola biti će gost Karlovcu.