SENZACIJA U VARAŽDINU ‘Pituri’ deklasirali favoriziranog StaRR-a i stigli na korak do naslova prvaka Hrvatske!

0
Prošlogodišnje finale u kojem su 'Pituri' osvojili prvi povijesni naslov prvaka Hrvatske! Priliku za obranu naslova imaju u petak, 20. travnja od 17 sati u Gospinom polju! | FOTO Davor Lopin (arhiva)

ateca_728x90

Stolnotenisači Libertas Marinkolora na pragu su senzacionalnog uspjeha! Dubrovački stolnotenisači su u prvoj utakmici finala HEP Super lige deklasirali favorizirani STK StaRR u Varaždinu s čak 4:0!

Osim ove visoke i uvjerljive pobjede ‘Pituri’ su tako stigli na mali korak do senzacionalnog uspjeha – obrane titule prvaka Hrvatske koju su prošle godine osvojili po prvi put u svojoj povijesti!

Iako su Varaždinci u prvoj utakmici finala igrali bez Tan Ruiwua dakako to ne umanjuje pobjedu dubrovačkih stolnotenisača koji su pak tri meča dobili rezultatom 3:2!

Ivan Juzbašić je preokretom savladao Nikolu Horvata, a jedini koji nije dopustio dva izgubljena seta bio je Neven Juzbašić koji je s 3:1 nadigrao Ronalda Ređepa – igrača/predsjednika koji je pak samo za naslov prvaka u Varaždin doveo Tan Ruiwua i Zeng Jia. Ipak, prvonavedeni zbog bolesti nije nastupio, a prema posljednjim informacija neće ga biti ni u uzvratu u petak.

Usprkos tome, drugi Kinez Zeng Jia, bio je glavni adut varaždinskog sastava, međutim ni on nije uspio pored raspoloženog Tomislava Japeca koji je slavio u petom setu 12:10.

Susret parova ponudio je veliku i grčevitu borbu, međutim Ređep i Zeng nisu imali potrebnu smirenost u glavnim trenucima meča.

Uzvratna utakmica finala igra se već u petak, 20. travnja u Gospinom polju od 17 sati, a ‘Pituri’ će tada izvući dobro poznatog ”asa iz rukava”….

1. UTAKMICA FINALA HEP SUPER LIGE – STK StaRR – Libertas Marinkolor 0:4
Nikola Horvat – Ivan Juzbašić 2:3 (11:6, 13:11, 9:11, 1:11, 5:11)
Ronald Ređep – Neven Juzbašić 1:3 (9:11, 6:11, 11:8, 10:12)
Zeng Jia – Tomislav Japec 2:3 (6:11, 11:7, 9:11, 11:9, 10:12)
Ređep / Zeng – Japec / I. Juzbašić 2:3 (7:11, 11:9, 11:6, 5:11, 9:11)