SVE RIJEŠILI U PRVIH 45 MINUTA Jurić, Lipotić i Torbarina za 11. pobjedu!

0
Slavlje igrača GOŠKDubrovnik 1919. | FOTO Davor Lopin

Nogometaši GOŠK Dubrovnik 1919. stigli su do svoje jedanaeste ovosezonske pobjede. Na stadionu u Lapadu, u ogledu protiv Primorca iz Stobreča, uvjerljiva i zaslužena pobjeda rezultatom 3:1 (3:1).

GOŠK je do početne prednosti stigao već u 8. minuti kada je Marko Jurić bio superioran u skoku. Imali su potom gosti izglednu priliku za izjednačenje, međutim mreža Dalibora Kristića ostala je netaknuta. Dubrovčani su imali kontrolu te bili dosta bolji protivnik za što su već u 20. minuti nagrađeni novim vodstvom.

Pljesak s tribina zaradio je Antonio Lipotić koji je prvo izborio jedanaesterac, a potom bez greške poentirao za povećanje prednosti (2:0). U vrlo sadržajnoj i otvorenoj utakmici, gosti su u 34. minuti stigli do smanjenja. Za 2:1 pogodio je Zvonimir Ožegović nakon što je njegov udarac glavom, uz pomoć lijeve stative, odsjeo iza leđa nemoćnog Kristića.

Do kraja poluvremena još jedan pogodak u gostujućoj mreži. Za visokih 3:1 pobrinuo se Domagoj Torbarina u 43. minuti utakmice..

Mreže se u nastavku susreta nisu tresle te je GOŠK Dubrovnik 1919. potpuno zasluženo stigao do vrijedne pobjede. Ovo je ukupno 40. osvojeni bod dubrovačke momčadi (11 pobjeda, 7 poraza i 7 remija) koja je tako potvrdila da spada u sam vrh 3. Hrvatske nogometne lige – jug!

POREDAK

U idućem kolu GOŠK Dubrovnik 1919. igra derbi protiv Hrvaca (18. travnja u 16.30 sati) koje su u ovom kolu nadigrale Omiš u Omišu rezultatom 3:0. Hrvace uoči derbija imaju 42, a GOŠK 40 bodova.