Težak poraz rukometaša u Buzetu

0
RKHM Dubrovnik | FOTO dubrovniknet.hr, arhiva

U 17. kolu Prve rukometne lige – jug rukometaši Dubrovnika upisali su sedmi prvenstveni poraz. Sedmoplasirani Buzet bio je zasluženo bolji protivnik koji je na kraju upisao vrlo visoku pobjedu 38:27 (19:11).

Domaćin je od početka susreta zagospodario terenom, a već u 13. minuti semafor je pokazivao +5 (9:4). Iako se Dubrovnik sredinom prvog dijela približio na samo tri pogotka zaostatka ipak nije uspio sustići prednost domaćina koji je na poluvrijeme otišao s visokih 19:11.

Nastavak nije donio ništa bolje izdanje Dubrovnika koji je igrao vrlo lošu obranu na temelju koje su domaćini u 40. minuti imali 27:15! Domaćin je u jednom trenutku imao 36:21, a susret je zaključio s +11 (38:27)…

RKHM Dubrovnik je protiv Buzeta igrao u sastavu Aldin Hajdarević (8 obrana), Kristijan Janđel (4 obrane), Damir Viteškić, Tomislav Radić (3 pogotka), Leo Brnin (2), Anes Avdić (4), Teo Putica (1), Luka Bevanda (3), Nikša Bušlje, Maro Dabelić (7), Zvonimir Srna (1), Aldin Hajdarević, Hrvoje Marušić (2), Kristijan Janđel, Hrvoje Lončarica (1) i Antonio Obradović (3).

U Buzetu zbog ozljeda nije bilo Elmara Žerića i Rudolfa Ćužića te vratara Siniše Meštrića.

Do kraja sezone je preostalo još pet kola, a u 18. kolu dubrovački rukometaši (7/3/7) dočekuju desetoplasirani Hrvatski dragovoljac (5/2/9).