TKO NIJE BIO MOŽE ŽALITI I bez četvrtorice do devete pobjede!

0
Rukometni klub hrvatske mladeži Dubrovnik | FOTO Davor Lopin

Iako u sastavu bez čak četiri vrlo bitna igrača (Anes Avdić, Nikša Bušlje, Hrvoje Marušić i Teo Putica), rukometaši Dubrovnika ipak su uspjeli slomiti otpor vrlo dobroj momčadi iz Dugog Rata te upisati svoju devetu prvenstvenu pobjedu!

Dubrovčani su u utakmici prepunoj tenzija slavili 31:29 (15:14)!

Igralo se gol za gol sve do 12. minute kada su gosti po prvi put na utakmici otišli na +2 (5:7). Potom, do 15. minute nova dva pogotka u mreži Dubrovnika za +4(6:10). Uslijedio je potom uragan rukometaša Dubrovnika koji su do 20. minute napravili seriju 5-0 i stigli u vodstvo 11:10! Za povratak Dubrovnika pobrinuo i vratar Kristijan Janđel koji je obranio dva zicera u razmaku nekoliko sekundi..

Uz veliku požrtvornosti onih najstarijih i najiskusnijih, treba istaknuti hrabru i sportski ‘bezobraznu’ dubrovačku mladost, prvenstveno Luku Bevandu i Zvonimira Srnu, koji su minutu i pol prije odlaska na odmor ‘prodali cepelin’ gostima iz Dugog Rata za novih dva razlike (14:12). Svega 46 sekundi prije odlaska na odmor gosti su došli u egal (14:14), međutim Maro Dabelić u posljednjim sekundama pogađa za 15:14.

U 40. minuti Dubrovnik je prvi put na utakmici otišao na +3 (20:17), a tu je prednost održavao do 47. minute kada su gosti došli do novog egala (23:23).

U 50. minuti domaćin je imao igrača manje, a unatoč tome otišao je na novih dva razlike (27:25). Žilavi gosti ne posustaju te koriste dva igrača više u polju i stižu u 53. minuti na 27:27! U 55. minuti kriva zamjena kod domaćina, dvije minute zaradio je Radić(treće isključenje), a gosti unatoč tome nisu uspjeli doći u vodstvo zahvaljujući odličnoj obrani vratara Janđela.

Posljednjih 120 sekundi prava sportska drama.

Prvo je Ćužić pogodio za 30:29, gosti su zaradili isključenje, međutim u novom ‘verbalnom’ okršaju po jedno isključenje sa svake strane. Dubrovnik je to iskoristio te preko Hrvoja Lončarice otišao na 31:29. Do kraja su ostale 33 sekunde, Dubrovnik je također zaradio novo isključenje te je u polju s dva igrača manje (Lončarica/treće isključenje)! Gosti su dobili sedmerac, međutim nisu ga iskoristili te je slavlje Dubrovčana moglo započeti..

Bila je to u konačnici utakmica u kojoj svaki gledatelj nije mogao ostati imun. Od početka do kraja žustra igra kod oba sastava, a osim prekrasnih pogodaka i još boljih obrana vratara, verbalno je zaiskrilo među igračima i trenerima, a uz to i među domaćim i gostujućim – navijačima! Nitko u dvorani nije mogao ostati miran na sve što se događalo tijekom 60 minuta, no ipak, ono što je najbitnije u svemu tome je da su dubrovački rukometaši drugu utakmicu zaredom ostali na pobjedničkom kolosjeku!

U dvoboju protiv Hrvatskog dragovoljca, RKHM Dubrovnik igrao je u sastavu: Luka Morović, Leo Brnin (2), Rudolf Ćužić (12), Luka Bevanda (3), Maro Dabelić (2), Zvonimir Srna (5), Aldin Hajdarević, Elmar Žerić (1), Kajo Cikatić. Kristijan Janđel, Tomislav Radić (3), Hrvoje Lončarica (3) i Antonio Obradović pod vodstvom trenera Zlatka Saračevića.

U idućem kolu RKHM Dubrovnik dočekuje RK Split, drugoplasiranu momčad 1. HRL – jug koja za prvoplasiranim Karlovcem zaostaje tek dva boda.. Dubrovnik je s 21 osvojenim bodom na petom mjestu..