TREĆA U NIZU Ina Marin 34 minute – 35 koševa!

0

Treći uspjeh košarkašica Raguse u A-1 ligi. Nakon uspjeha nad domaćem parketu kontra Broda na Savi te slavlja u Zagrebu kod Croatie, dubrovačke košarkašice večerašnji ogled protiv ŽKK Šibenik, odigranim na Baldekinu, zaključile su s novim slavljem.

Dubrovkinje su u Šibeniku slavile rezultatom 86:65 (19:26, 22:19, 25:9, 20:11).

Ponovno je Ina Marin bila ‘najubojitije oružje’ u redovima dubrovačke ekipe. Igrala je ukupno 34 minute i 11 sekundi, a postigla čak 35 koševa, uz to je imala tri asistencije te isto toliko skokova. Uz nju Ragusu su u Šibeniku još predstavljale Erslan (7), Haklička (7), Pocrnjić (10), Popović (6), Kalauz, Kristić (2), Matić (4), Stanković (15) i Zarač.

Bila je to čudna utakmica u kojoj je domaćin bio u prednosti sve do početka druge dionice. Šibenčanke su povele 9-0, a prvu dionicu zaključile s vodstvom 26:19. Ragusa je tada napravila mini seriju 12-0 (26:31) te je unatoč vodstvu, a svega 0.22 sekundi do odlaska na odmor, ipak posustala te je domaćin na poluvrijeme otišao s prednosti 45:41.

Nakon svega 13 sekundi igre u trećoj četvrtini Marin pogađa tricu za 45:44 (-1), a potom pogađa za dva koša te dovodi Ragusu u prednost (45:46) koju nije ispuštala do kraja susreta…

Dubrovkinje su u idućem kolu slobodne, a potom igraju u gostima kod Zadra.