ŽUPANIJSKA LIGA Tko je bio uspješan na startu nove sezone?

0
FOTO Davor Lopin, dbksport.com

Danas je krenula nova sezona 1. Županijske nogometne lige. Odigrano je pet utakmica s tim da je utakmica Omladinac – Hajduk 1932. odgođena zbog loših vremenskih uvjeta, a susret Gusara i Župe dubrovačke odgođen je na zamolbu igrača Župe dubrovačke.

Oba susreta odigrati će se u srijedu, 13. rujna od 17 sati.

Slaven je na svom travnjaku svladao Maestral 2:1 i to nakon što su gosti već nakon 120 sekundi igre imali 0:1. Srećom za domaćina, već u 4. minuti zahvaljujući pogotku Iva Mostahinića rezultat je 1:1. U 80. minuti Slaven je stigao do preokreta i pobjede 2:1 (Ivan Pulić).

Grk je nadigrao Jadran 3:1, a sva četiri pogotka postignuta su u prvih 45 minuta. U 18. minuti Hrvoje Bogdanović pogodio je za 1:0, a nakon njega u 25. Kristijan Ređepaj za sigurnih 2:0. Gosti su četiri minute poslije smanjili na 2:1 (Antonio Pecotić), međutim u 41. minuti točku na ‘i’ što se tiče pobjednika ovog susreta postavlja Marko Utovac (3:1).

U preostala tri dvoboja – slavlje gostujućih momčadi.

Najuvjerljiviju je upisala Neretva koja je slavila nad Konavljaninom 4:1 (Opušić/Brečić 3, Tomas). Sigurnu pobjedu upisala je Croatia na gostovanju kod Metkovića (0:2; Josip Zadro 2), a Orebić je nakon preokreta slavio kontra Žrnova 1:2 (Milović/Ivanković, Tolušić).