ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA Neretva do pobjede u posljednjim minutama, gostujuće slavlje Župe dubrovačke!

0
Velimir Kajba pogodio je za veliko slavlje na gostovanju Župe dubrovačke kod Jadrana | FOTO Davor Lopin

Odigrane su utakmice 16. kola 1. Županijske nogometne lige. Neretva, trenutno lider prvoligaške karavane, upisala je vrijednu pobjedu protiv Metkovića, a Župa dubrovačka ostvarila je gostujuću pobjedu te je na dva boda zaostatka od vodećeg…

U nastavku rezultati i strijelci, poredak i raspored idućeg kola…

Hajduk je do devete pobjede stigao preko Grka. Strijelci za domaćina bili su Vinko Žuvela i Tomislav Andreis koji je u 83. minuti pogodio s bijele točke za konačnih 2:1.

U Metkoviću ogled Neretve i susjednog ONK Metković. Iako je Neretva upisala sigurnu pobjedu 3:0 treba posebno istkanuti da su sva tri pogotka postignuta u samom finišu utakmice. U 88. minuti Mirko Marić pogodio je za 1:0, a nakon njega Frane Jerković prvo pogađa za 2:0 u 90., a potom i u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0. Istaknimo da je u 70.minuti isključen igrač ONK Metković, Tonći Jerković zbog psovanja suca..

Slaven je na svom terenu upisao minimalnu pobjedu protiv Konavljanina. Za veliki uspjeh svoje momčadi pobrinuo se Antun Šmanjak pogotkom u 86. minuti utakmice.

Maestral i Žrnovo odigrali su bez pobjednika, 1:1. Domaćina je u 11. minuti u prednost doveo Josip Vidović, a u 20. minuti Teo Borovina pogađa za 1:1 što se kasnije pokazalo i konačnim rezultatom.

Pogotkom Dominika Žarka u 79. minuti Croatia je savladala Grk te tako stigla do 28. osvojenog boda.

Župa dubrovačka je ostala u korak s vodećom Neretvom zahvaljujući gostujućem uspjehu kod Jadrana 1929. Za vrijedna tri boda zaslužan je Velimir Kajba koji je pogodio za 1:0 u 67. minuti.