ŽUPANIJSKI DERBI Dubrovnik bolji od Metkovića!

0
RKHM Dubrovnik | FOTO Davor Lopin

Rukometni klub hrvatske mladeži Dubrovnik nastavio je svoj maksimalni učinak na domaćem terenu. U Gospinom polju, a u sklopu sedmog kola 1. HRL – jug, protiv RK Metković 1963. potpuno zaslužena pobjeda 29:25 (14:13).

Treća je ovo pobjeda dubrovačkih rukometaša koji su sve uspjehe ostvarili kod kuće. Na svom kontu imaju još i četiri poraza koja su upisana od Hrvatskog dragovoljca, Splita, Buzeta i Ribole Kaštela.

U županijskom derbiju koji je odigran pred oko 250 gledatelja dubrovački su rukometaši dopustili Metkoviću kontrolu i vodstvo samo u prvim minutama. U 60 minuta Metković je imao 1:2, 2:3, 2:4 i 4:5, a poslije rezultatskog izjednačenja (5:5) sve na mlin igrača Zlatka Saračevića.

Dubrovnik je poluvrijeme zaključio s prednosti 14:13, a nakon 14:14, uslijedila je serija domaćina 4-0 (18:14) što je kasnije bilo neuhvatljivo za igrače Metkovića 1963.

Do treće ovosezonske pobjede RKHM Dubrovnik stigao je u sastavu Luka Morović, Leo Brnin (7 pogodaka), Mateo Crnčević, Teo Putica (1), Nikša Bušlje (3), Ivan Dobrić, Maro Dabelić (3), Zvonimir Srna (3), Kristijan Janđel (3 obrane), Dmytro Poliak (3), Kajo Cikatić (2), Toni Barišić (9 obrana), Hrvoje Lončarica (3) i Luka Bevanda (4).

U osmom kolu RKHM Dubrovnik odlazi u goste RK Biograd koji je uoči sedmog kola imao tri pobjede i tri poraza..